Доповідь на семінарі виставки Зброя та безпека - 2018 по системі протидії мікро-БПЛА ARDRONIS.

17.10.2018

Доповідь на семінарі виставки Зброя та безпека - 2018 по системі протидії мікро-БПЛА ARDRONIS.

Компанія Інкотел Сістем, офіційний дистриб’ютор Rohde & Schwarz в Україні, презентувала інноваційну систему протидії комерційним мікро-БПЛА ARDRONIS та анонсувала демонстрацію та випробування цієї системи на полігоні МВС України.

 

Нижче ми наводимо стислий огляд доповіді представника компанії Інкотел Сістем Сергія Прокопенко на семінарі "Системи протидії безпілотним повітряним суднам (апаратам)" в рамках XV Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека - 2018".

 

 

В сучасному світі завдяки вибуховому масовому розповсюдженню мікро-БПЛА пропорційно зростає рівень загроз, які вони можуть нести для цивільного населення, а також об’єктів військової та цивільної інфраструктури.

 

Таким чином постає питання ефективної протидії цим загрозам. Окрім того вирішення цього питання ускладнюється тим, що технології, які використовуються при конструюванні комерційних мікро-БПЛА, є дуже поширеними також і в інших галузях народного господарства та використовуються в широкому асортименті товарів та обладнання. Таким чином підходи, використовувані для протидії комерційним мікро-БПЛА, мають враховувати ці чинники.

 

Існує декілька підходів для виявлення та придушення мікро-БПЛА. Наприклад, оптичне, акустичне чи радіочастотне виявлення; радіочастотне придушення, фізичне знищення вогнепальною зброєю, захоплення в сітку шляхом пострілу з землі або зі свого мікро-БПЛА, та зовсім екзотичні на кшталт використання хижих птахів.

 

Наразі в світі пропонуються такі системи як DroneTracker від Dedrone, DroneRanger від Van Cleve and Associates, SKYWALL 100 (200, 300) від OpenWorks Engineering, ReDrone від Elbit Systems, високоенергетичні лазери від MBDA Deutschland, DRONE GUARD від IAI та інші.

 

Слід зазначити що використання систем протидії БПЛА військового призначення є не допустимим в умовах мирного часу та в містах і на інших територіях проживання цивільного населення.

 

Найбільш ефективним та прийнятним для використання в цивільній області є спосіб радіочастотного виявлення та придушення мікро-БПЛА. Він дозволяє виявляти несанкціоновані мікро-БПЛА на значних відстанях та придушувати їх мінімізуючи ризики від самого процесу протидії.

 

Інноваційна система протидії комерційним мікро-БПЛА ARDRONIS здатна ефективно виявляти та боротися з мікро-БПЛА в радіочастотній області та може придушувати їх навіть ще до їх злету.

 

Тож для початку розглянемо які саме чинники слід враховувати в даному контексті.

 

Сучасні мікро-БПЛА мають в своєму арсеналі наступні радіочастотні технології:

 

 • ISM діапазон;
 • Частотні піддіапазони: 2,4 ГГц; 5,8 ГГц; 433 МГц (рідко);
 • Технології: FHSS, DSSS, WiFi, Bluetooth;
 • Відеопотік: PAL, NTSC, WiFi;
 • GNSS; FPV.

 

З огляду на те що більшість мікро-БПЛА працюють в не ліцензованих діапазонах 2,4 ГГц та 5,8 ГГц, а також використовують для зв’язку пульта пілота з бортом технологію FHSS (псевдовипадкову перебудову робочої частоти — ППРЧ), необхідно забезпечити ефективне виявлення, ідентифікацію, локалізацію та придушення зв’язку між пультом керування та мікро-БПЛА. При цьому інші користувачі радіоефіру цих діапазонів не мають відчути втручання, бо ці події як правило розгортаються в районах щільної забудови. Такими користувачами можуть бути мережі WiFi, мобільних операторів та інші. Система ARDRONIS включає в свій склад обладнання та програмне забезпечення, яке дозволяє виявляти будь які радіосигнали до 6 ГГц (в майбутньому вище), ідентифікувати їх та дуже вибірково придушувати в автоматичному чи ручному режимі.

 

Система протидії мікро-БПЛА ARDRONIS пропонує на вибір замовника чотири основні підходи до вирішення питання загрози від мікро-БПЛА:

 

 • два варіанти з пасивним підходом:
  1. ARDRONIS-I – виявлення та ідентифікація;
  2. ARDRONIS-D – виявлення, ідентифікація та пеленгація;
 • два варіанти з активним підходом:
  1. ARDRONIS-R – виявлення, ідентифікація та придушення;
  2. ARDRONIS-P – виявлення, ідентифікація, пеленгація та придушення.

 

Приклад комплектації ARDRONIS-P:

 

 

Всі чотири конфігурації складаються з різних наборів приладів, але в цілому система ARDRONIS характеризується наступними цифрами:

 

 • радіус дії до 3 км (може бути розширений)
 • потужність на придушення 2 канали по 3 Вт
 • ефективність придушення — 8 сигналів ARDRONIS в один пакет даних довжиною 5 мс
 • здатність пеленгувати сигнали довжиною 1 мс (400 мкс з додатковою опцією)
 • потужний FHSS детектор та hop аналізатор (до 350 мкс)
 • розширювана база даних профілів (hop-sets)
 • сортування результатів виявлення в списки Black list, White list, Unnamed
 • швидкість сканування до 60 Ггц/с
 • смуга пропускання реального часу до 80 МГц
 • придушення WiFi керованих мікро-БПЛА
 • декодування відеопотоків PAL, NTSC, WiFi
 • логування подій повне чи вибіркове
 • відкриті програмні інтерфейси (XML)
 • об’єднання декількох систем ARDRONIS в один центр керування (WAN/LAN)

 

Завдяки вказаним можливостям, система ARDRONIS може бути розширена обладнанням замовника або ж інтегрована в інші системи.

 

ARDRONIS може бути змонтований як стаціонарно так і в мобільному варіанті, наприклад в невеличкий мікроавтобус або взагалі транспортуватися в кейсах та розгортатися оперативно на місцевості.

 

 

 

 

 

 

Задля детальної інформації звертайтесь до офіційного дистриб’ютора Rohde & Schwarz в Україні компанії Інкотел Сістем за контактами:

 

+380 44 5001830

+380 44 3613709

www.inkotel.com.ua

 

Система автоматического обнаружения и подавления БПЛА (дронов) ARDRONIS

Интернет-магазин